OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 Niedziela Zwykła 28.07.2019 r.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek św. Marta,  siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych.

– w środę św. Ignacy z Loyoli, hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.

– w czwartek św. Alfons Liguori założyciel zgromadzenia redemptorystów.,

1. Dzisiaj,  po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25.07. wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  2. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Czwartek adoracja N. Sakramentu od godz. 17.30. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz: 17:30 do godz: 18:00.
  3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pragnących pomodlić się za poległych w powstaniu i za naszą Ojczyznę zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00.

4a. 1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:00. Zachęcamy do przejścia pierwszego dnia ze Skrzatusza do Piły. Można też zapisać się do Złotej Grupy dla osób, które będą się codziennie modlić za pielgrzymów. Przy zapisie można złożyć swoją intencję modlitewną i dobrowolną ofiarę wspierającą pielgrzymów. Zapisy w zakrystii.

5. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w czwartek wieczorem.

6.Odwiedziny chorych i starszych osób w sobotę, od godz: 9:00. Zapisy osób które chciały by przyjąć kapłan a odwiedzającego osoby starsze w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

7. W zakrystii do nabycia jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego.

8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w środy po Mszy św. wieczornej.

9. Msze św. w sierpniu: Osówka – sobota g. 17.00, Bartoszkowo – sobota g. 18.00. W niedzielę: Tarnówka – g. 7.45 i 11.00, Piecewo – g. 9.30, Sokolna – g. 12.15, Płytnica – g. 13.30.

10. Bardzo dziękuję za ofiary składane na sprzątanie kościoła i wystrój oraz na ogrodzenie cmentarza.

11. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

12. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Tomasz Zyśk, st. wolnego, zam. Pile,     – Katarzyna Domrzalska, st. wolnego, zam. Pile.