OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 16.09.2020 r.

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  3. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wybuchu w Bejrucie w Libanie.
  5. W najbliższym tygodniu wspominamy następujących świętych: – w poniedziałek wspominamy św. Jacka, – w czwartek jak co tydzień zapraszamy wiernych na adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 17.30, – w piątek Piusa X papieża, a w sobotę NMP Królową.
  6. W niedzielę, 30 sierpnia dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony na Mszy świętej o godz. 11.00.