OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła 9.09.2020 r.

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
  2. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
  3. W czwartek 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej.
  4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia. W samą uroczystość Msze Święte w Tarnówce o godz. 7:45 11:00.
  5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
  6. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecamy Królowej Polski losy naszego narodu.
  7. W przyszłą niedzielę będzie można, do puszki złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych w wybuchu w Bejrucie.
  8. W okresie wakacyjnym Msza św. niedzielna w sobotę w Piecewie o 17.00, a w Sokolnej o 18.00.
  9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
  10. Kancelaria parafialna czynna w środę po mszy wieczornej.
  11. Posługę w naszej parafii kończy ks. Dariusz Leśniewski od dniem 18 sierpnia został mianowany proboszczem w Róży Wielkiej dekanat Wałcz. Msza święta pożegnalna zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w Tarnówce. Jego miejsce w naszej parafii zajmie ks. Andrzej Popiołek.                 Dziękuję za te dwa lata ks. Darek