OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła 2.09.2020 r.

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu od godz: 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Św. oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz: 17.30.

2. W okresie wakacyjnym Msza św. niedzielne w sobotę w Piecewie o 17.00 a w Sokolnej o 18.00.

3. Biurze Parafialnym czynne w środę od 18.30.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.