OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

1. W tygodniu Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi od godz. 8.30.
  2. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę Liturgia o godz. 18.00. W czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.30. W piątek spowiedź św. od godz. 19.00 do 20.00. Prosimy, by w kościele jednocześnie przebywało do 5 osób.
  3. Prosimy, by przeżyć liturgię Triduum paschalnego w domu korzystając z dostępnych mediów.
  4. W wielką sobotę święcenie pokarmów przez księży zostaje odwołane z powodu zaostrzenia przepisów dotyczących ogólnopolskiej kwarantanny.
  5. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę o 7.00.
  6. Czas spowiedzi wielkanocnej został wydłużony do 7 czerwca.
  7. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzmożonej modlitwy prywatnej o ustąpienie epidemii oraz o włączenie się w modlitwę różańcową codziennie o godz. 20.30.
  8. Zachęcamy również do odwiedzin parafialnej strony internetowej, gdzie są umieszczane wszelkie bieżące informacje, ogłoszenia oraz intencje mszalne.
  9. Bierzmowanie z informacji jakie posiadamy z Kurii naszej diecezji wskazują, że bierzmowania zostały przeniesione na termin jesienny. Wszelkie spotkania dla kandydatów i ich rodziców są zawieszone do ustąpienia pandemii koronowirusa.
  10. Intencje mszalne na filiach

Bartoszkowo – 12.04 +Maria i Michał Ptasznik; 13.04 – int. wolna
Osówka – 12.04.+Tadeusz, Marianna, Stanisław Stakuć, Jan Stańczyk;13.04+Elżbieta Rumin
Piecewo – 12.04+Zdzisław Kuś 17 rocz.śm.; 13.04 – +Jadwiga Fiuk 2 rocz. śm.
Płytnica – 12.04 + Franciszek Zawadzki; 13.04 – +Lucyna, Józef, Michał Piotr Życzkowscy
Sokolna 12.04 +Henryk Zieliński; 13.04- +Krystyna, Janusz, Burdziak, Maria, Piotr Telka

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

OBRZĘDY WSTĘPNE

K: W imię Ojca i Syna, † i Ducha Świętego.
W: Amen.

K: Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy,

K: Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dniu zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby wraz z nimi spożyć posiłek. Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie Żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii Świętej dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało. Baranku Boży, Ty zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy. Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia. Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Pozwól nam wszystkim dojść do Twojej wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.
W: Amen.
Szafarz w milczeniu kropi pokarmy wodą święconą