OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

1. W związku z epidemią koronawirusa oraz dyspozycjami bpa Edwarda Dajczaka prosimy o skorzystanie z dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. i uczestniczenie we Mszy św. przez telewizję.
    Można łączyć się ze wspólnotą Kościoła w niedzielnej Mszy Świętej m.in. za pośrednictwem Programu 1 Telewizji Polskiej, gdzie o godz. 7.00 transmitowana jest Msza Święta z Łagiewnik, a o godz. 10.55 z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Ponadto dostępne są transmisje w Polsat News o godz. 9.00 i w TV Trwam o godz. 9.30. O godz. 10.30 w Polsat Rodzina transmitowana jest Msza Święta dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Msza Święta dla widzów TVP Polonia transmitowana jest o godz. 13.00. Transmisji można wysłuchać też w radiu: o godz. 9.00 i 19.00 – w Programie 1 Polskiego Radia, a o godz. 9.00 – w Radiu Maryja.
  2. Na Eucharystii nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób (łącznie z księżmi, asystą liturgiczną oraz wiernymi wewnątrz świątyni). Prosimy o współpracę i wyrozumiałość.
  3. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa właściwym sposobem przyjmowania Komunii św. na terenie naszej diecezji jest: przyjmowanie Komunii św. na rękę. Jednak dbając o dobro duchowe wiernych, jeżeli poszczególna osoba podejmie decyzję o przyjmowaniu Komunii św. do ust – proszona jest o podejście do Komunii św. po osobach przyjmujących „na rękę”.
  4. W środę 25 marca uroczystość Zwiastowania N.M.P.
  5. Biuro parafialne jest czynne we wtorek i środę po Mszy św. niemniej prosimy o załatwianie jedynie najpotrzebniejszych spraw.
  6. Informujemy, że w obecnym czasie dystrybucja Gościa Niedzielnego uległa zawieszeniu.
  7. Intencje Mszy św. można zamawiać także przez telefon.
  8. Od przyszłej niedzieli rozprowadzać będziemy wielkanocne paschaliki w cenie 5 zł.
  9. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzmożonej modlitwy prywatnej o ustąpienie epidemii oraz o włączenie się w modlitwę różańcową codziennie o godz. 20.30.