OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

1. W związku z epidemią koronawirusa na prośbę J.E. ks. Bp Ordynariusza:

1. Odwołujemy spotkania kandydatów do bierzmowania, rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, nabożeństwa wielkopostne – Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale, adoracje.

2. Prosimy o:
    • przyjmowanie Komunii św. jedynie na rękę bądź na sposób duchowy
    • przekazywanie znaku pokoju poprzez ukłon głową
    • zachowanie szczególnej ostrożności oraz higieny podczas zgromadzeń liturgicznych
    • odpowiedzialność za siebie oraz innych (np. poprzez zainteresowanie się i pomoc osobom starszym, chorym, samotnym; zastosowanie się do wskazań GIS)
    • zachowanie spokoju oraz roztropności

3. Biuro parafialne jest czynne we wtorek i środę po Mszy św. o godz. 17.00, niemniej prosimy o załatwianie jedynie najpotrzebniejszych spraw.

4. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzmożonej modlitwy prywatnej o ustąpienie epidemii oraz o włączenie się w modlitwę różańcową codziennie o godz. 20.30.

5. J.E. Bp Edward Dajczak udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie”. Z dyspensy mogą skorzystać:
    • osoby w podeszłym wieku
    • osoby z objawami infekcji
    • dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę
    • wszyscy, którzy czują obawę przez zarażeniem