OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019 r

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała siostra Faustyna: Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.
  2. Również dzisiaj przeżywamy święto patronalne Caritas. Po Mszy zbiórka do puszek na cele charytatywne.
  3. W środę 1 maja odbędzie się rowerowa pielgrzymka na „Wrzosy”. Wyjazd spod kościoła w Tarnówce o godz. 10.00. Na miejscu Msza św. w intencji naszych rodzin przez wstawiennictwo św. J.P.II. Po Mszy św. poczęstunek dla wszystkich uczestników.
  4. Rozpoczęcie Nabożeństw majowych od środy po Mszy św. wieczornej.
  5. W czwartek 2 maja zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30.
  6. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.45 i 11.00.
  7. W sobotę 4 maja zapraszamy na kolejne już Nabożeństwo I soboty miesiąca na godz. 17.15. Ks. wikariusz odwiedzi chorych od godz. 9.00. Ks. proboszcz odwiedzi chorych 10 maja.
  8. W zakrystii jest najnowszy nr Gościa Niedz. i Małego Gościa Niedz. dla dzieci.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Ratajczyk zam. w Krajence i Anna Szulc zam. w Tarnowcu.