1. W liturgii Kościoła 3 niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete– „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Wspominamy też kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego wydarzenia.
  2. W tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • W poniedziałek św. Jana od Krzyża.
  • W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 16.30 i okazja do spowiedzi przed świętami. Prosimy o wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pokuty, aby nie czekać na ostatnią chwilę.
  1. W ciągu tygodnia zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki, czwartki i soboty na godz. 17.00. Mile widziane lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami.
  2. Przypominamy, że w naszym kościele wprowadzona zostaje Msza św. niedzielna w sobotę o godz. 17.00.
  3. Kancelaria parafialna czynna jest w środę po Mszy św. wieczornej. Za tydzień kancelaria nie będzie czynna.
  4. W zakrystii do nabycia jest nowy nr Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas na stół wigilijny w cenie 15 zł za dużą i 5 zł za małą, a także poświęcone opłatki.
  5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się społecznie w przewóz ziemi na cmentarz parafialny w Tarnówce. Na chwilę obecną zakończona została część pracy przy ogrodzeniu, na wiosnę nastąpi jej kontynuacja. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy wspierają tą inwestycję swoimi ofiarami. Dziękuję również za segregację śmieci i odpadów na cmentarzu.