Niedziela Trójcy Świętej – 26.05.2024 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci klasy III przystąpią do I Komunii św., a o godz. 13.00 Msza św. rocznicowa dzieci klasy IV.
  1. W ciągu tygodniu Msze św. o godz. 18.00. Po Mszy Nabożeństwo majowe.
  1. Od poniedziałku do piątku trwać będzie Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych.
  1. We wtorek o godz. 18.00 ks. Bp. Zbigniew Zieliński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy rodziny i bliskich do udziału i modlitwy za młodzież, która będzie prosić o dary Ducha Świętego.
  1. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
  1. W czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.45 oraz 11.00, a po niej na procesję z udziałem dzieci sypiących kwiaty i wszystkich grup parafialnych. Przejdziemy od kościoła ulicą Zwycięstwa w kierunku Ptuszy. 1 ołtarz przy krzyżu – prośba, by przygotowali go mieszkańcy ul. Pocztowej. 2 ołtarz przy budynku p. Zych na ul. Pocztowej – przygotują go rodzice dzieci pierwszokomunijnych, 3 ołtarz u. P. Stępień na ul. Zwycięstwa i 4 ołtarz na parkingu przy kościele – przygotuje go OSP. Procesję zakończymy w kościele uroczystym śpiewem Ciebie Boga wysławiamy. Bardzo proszę o dekorację swoich posesji na trasie przemarszu jak również o pomoc w przygotowaniu ołtarzy życzliwych mieszkańców ulic Pocztowej i Zwycięstwa. Do przyszłego czwartku trwać będzie oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. Wzorem lat ubiegłych zapraszam dzieci do sypania kwiatów, a starszych o pomoc w ich zbieraniu. Z racji uroczystości Bożego Ciała i dnia wolnego na czwartek zostaje przeniesiona uroczystość odpustowa Nawiedzenia N.M.P., aby większość z nas mogła uzyskać odpust, przewidziany za udział we Mszy św.
  1. W piątek wspomnienie Nawiedzenia N.M.P.
© Copyright - www.parafia-tarnowka.pl