OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7  Niedziela  Zwykła  

  1. Tydzień temu w naszej parafii gościliśmy kleryka WSD w Koszalinie, który w ramach dobrowolnej zbiórki na utrzymanie seminarium zebrał ponad 1800 zł. Rektor wraz z alumnami składają serdeczne podziękowanie za to wsparcie i zapewniają o swojej modlitwie za ofiarodawców. Dzisiaj natomiast po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Bóg zapłać za każdą z serca złożoną ofiarę. 
  2. W tygodniu Msze św. o godz. 17.00. 
  3. W środę zwaną też popielcową rozpoczynamy okres wielkiego postu. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem.  W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki bezmięsne, w tym 1 do syta). W kościołach filialnych posypanie głów popiołem w przyszłą niedzielę.  W okresie wielkiego postu chrześcijanie powstrzymują się od udziału w zabawach.
  4. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 16.30. 
  5. W piątek zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, a w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 11.00. 
  6. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę po zakończeniu Mszy św. 
  7. Rycerze Kolumba organizują pomoc żywnościową dla dotkniętych wojną na Ukrainie. My również możemy włączyć się w zbiórkę żywności, zabierając z kościoła karton do napełnienia produktami spożywczymi. Produkty powinny mieć długi okres ważności do spożycia. Termin składania paczek do 6 marca br. 
  8. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dekanalny kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zainteresowanych prosimy o zapisy najpóźniej do 6 marca br. Po tym terminie zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące spotkań.

© Copyright - www.parafia-tarnowka.pl