8 Niedziela Zwykła 27.02.2022 r.

  1. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00. 
  1. W najbliższą środę zwaną popielcową rozpoczniemy okres wielkiego postu. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w całym okresie wielkiego postu powstrzymanie się od udziału w zabawach. W kościołach filialnych posypanie głów popiołem po Mszy św. w niedzielę.
  1. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
  1. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 16.30 zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej, natomiast nabożeństwa gorzkich żali odbywać się będą w każdą niedzielę wielkiego postu po Mszy św. o godz. 11.00. W tym dniu obchodzimy święto św. Kazimierza królewicza.
  1. W sobotę chorych odwiedzi ks. wikariusz. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  1. Dzisiaj po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć mieszkańców Madagaskaru, składając dobrowolną ofiarę na odbudowę zniszczonych przez wiatr i nawałnice budynków. W ich imieniu za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Wobec powagi sytuacji Biskup Diecezjalny prosi, aby począwszy od dzisiejszego dnia podczas każdej Eucharystii modlić się o pokój na Ukrainie, a także organizować różne formy modlitw w intencji pokoju (np. adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a także śpiew Suplikacji Święty Boże). Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka, Biskup Diecezjalny zwraca się do wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Biskup Edward Dajczak, odpowiadając na apel Abp Gądeckiego, zarządził również, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

 

© Copyright - www.parafia-tarnowka.pl