Misterium Męki Pańskiej 2024

Misterium Męki Pańskiej 2024 w Górce Klasztornej

  • 16, 17, 23, 24 marca 2024
  • Misterium rozpoczyna się Mszą św. o godz. 14 00
  • zakończenie ok. godz. 17 30.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne jubileuszowe misterium do Górki Klasztornej. To już 40 lat minęło, kiedy ks. Jan Czekała MSF zwołał wraz z młodzieżą górecką okolicznych parafian, rolników i nie tylko, aby wystawić po raz pierwszy Misterium Męki i Śmierci Chrystusa. Chciał w ten sposób upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Górce zaraz na początku wojny.

Toczące się dziś wojny w świecie oraz męczeństwo wielu ludzi na Ukrainie i w Izraelu skłania nas nie tylko do refleksji, ale przede wszystkim do szczerej modlitwy. W czasie trwania Misterium Męki Pańskiej w tym roku wzbudzimy intencje wszystkich, którzy prosili nas o modlitwy w tym szczególnym miejscu. Będziemy modlić się o pokój na całym świecie. Pamiętać będziemy o naszych męczennikach góreckich Misjonarzach Świętej Rodziny, którzy zginęli zamordowani w 1939 roku.

Przeżywając czas Wielkiej Nowenny przygotowania do 950 rocznicy Objawienia Matki Bożej w Góreckim Gaju, skłania nas do szczególnego wpatrywania się w Krzyż Chrystusowy umieszczony w naszych domowych ołtarzykach, przed którymi klękamy każdego dnia.

DLATEGO TEŻ I W TYM ROKU PODCZAS MISTERIUM BĘDĄ POŚWIĘCONE W SPOSÓB UROCZYSTY KRZYŻE PRZEZ WAS PRZYWIEZIONE, CZYM ZYSKAJĄ ODPUST NA GODZINĘ ŚMIERCI.

BĘDĄ RÓWNIEŻ DO ZAKUPIENIA IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY JAKO PATRONKI NA TRUDNE CZASY, KTÓRE RÓWNIEŻ POŚWIĘCIMY W MIEJSCU OBJAWIANIA MATKI BOŻEJ.

BĘDĄ RÓWNIEŻ DO ZAKUPIENIA TRADYCYJNE WIECZERNIKOWE CHLEBKI POŚWIĘCONE W CZASIE TRWANIA MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ.

 

Na miejscu możliwość zamówienia Mszy św. odprawianych w Sanktuarium. Będzie stoisko i osoby kompetentne z Apostolstwa Dobrej Śmierci. Możliwość zakupienia tradycyjnych chlebków poświęconych w czasie trwania Misterium. Możemy zaopatrzyć się w cudowną wodę ze źródełka.

 

  • Grupy zgłaszamy po przybyciu na miejsce w punkcie przyjmowania grup w Domu Pielgrzyma.
  • Na miejscu będzie działać dla pielgrzymów indywidualnych oraz grup, wydawanie posiłków w miejscu ARKA od godziny 10 30.

Pytania w sprawie misterium – tel. 515 364 937 – ks. Tomasz Górecki MSF

Rzecznik prasowy misterium – tel. 784 061 101 – ks. Janusz Jezusek MSF

© Copyright - www.parafia-tarnowka.pl