OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.

  1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej są ważne, lecz ważna jest też troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty we wtorek od godz. 16.30. Zaproszeni księża będą służyć w konfesjonale. Msze św. roratnie jeszcze w poniedziałek i zakończenie w środę. 
  2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O godz. 22.00 i 24.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na pasterkę. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej. 
  3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. 
  4. Są jeszcze do nabycia małe świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. 
  5. Dzieci, które pragną pomóc w dekoracji choinek w swoje serduszka zapraszamy do kościoła w Tarnówce w piątek na godz. 11.00. 
  6. Przy wyjściu na stoliku wystawione są zaproszenia na kolędę. Kolęda w Tarnówce odbędzie się jak bywało to wcześniej w całej miejscowości wg. wyznaczonych ulic, natomiast w pozostałych miejscowościach ( Ptusza, Tarnowski Młyn, Tarnowiec, Węgierce i Pomiarki) na zaproszenie rodziny. We wszystkich kościołach filialnych zaproszenia można zabrać po Mszy św. Składamy je w kościele, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do 23 grudnia br. Można też drogą e-mailową na skrzynkę pocztową parafii.

ZAPROSZENIE

© Copyright - www.parafia-tarnowka.pl