OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 3  Niedziela Adwentu   11.12.2022 r.

  1. W liturgii Kościoła 3 niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete– „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. A możemy to zrobić poprzez udział w Roratach i spowiedź św. We wtorek wspominamy też kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13.12.1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego wydarzenia. 
  2. W tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek św. Łucję.
  • W środę św. Jana od Krzyża.
  1. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 16.30 i okazja do spowiedzi przed świętami. Prosimy o wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pokuty, aby nie czekać na ostatnią chwilę. W kościołach filialnych spowiedź św. w niedzielę przed Mszą św. 
  2. Msze św. roratnie sprawowane są w naszej parafii w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Po Mszy św., na którą przynosimy lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami możemy liczyć na coś ciepłego i słodkiego. Zapraszamy wszystkich, którzy w ten sposób chcą się duchowo przygotować na narodziny Jezusa. 
  3. W zakrystii są do nabycia świece jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Pozostały małe świece w cenie 8 zł. Można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  4. Przy wyjściu na stoliku wystawione są zaproszenia na kolędę. Kolęda w Tarnówce odbędzie się jak bywało to wcześniej w całej miejscowości wg. wyznaczonych ulic, natomiast w pozostałych miejscowościach ( Ptusza, Tarnowski Młyn, Tarnowiec, Węgierce i Pomiarki) na zaproszenie rodziny. We wszystkich kościołach filialnych zaproszenia można zabrać po Mszy św. Składamy je w kościele, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do 23 grudnia br. Można też drogą e-mailową na skrzynkę pocztową parafii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright - www.parafia-tarnowka.pl